Prodejní místo fair trade výrobků NaZemi

NaZemiOd podzimu r. 2007 přímo na faře funguje prodejní místo NaZemi (www.fairtrade.cz). Dobrovolníci z našeho sboru zde prodávají výrobky označené logem Fair Trade (spravedlivý obchod). Jedná se převážně o kávu, čaj, čokoládu a kakao, ale začali jsme také s prodejem řemeslných výrobků – košíků z mořské trávy.

Tento způsob obchodování pomáhá chudým zemědělcům a řemeslníkům z rozvojových zemí tak, aby se mohli vlastními silami vymanit z chudoby a žít důstojný život. Nejedná se o charitu. Zakoupením výrobku Fair Trade totiž podporujete potřebné, ale zároveň získáváte velmi kvalitní výrobek vyrobený s ohledem na životní prostředí, na jehož zhotovení se nepodílely děti.

Kromě nejrůznějších výrobků u nás získáte informace, pohlednice, letáky a brožury o Fair Trade.

Otevřeno máme prakticky kdykoli, ale je nutné se předem telefonicky domluvit na č. 604 944 307. Prodáváme nejen na faře, ale i na různých festivalech, jarmarcích a při jiných příležitostech.

Pomoci můžete také jako dobrovolníci. Máte-li chuť se zapojit a stát se jedním z dobrovolníků, pište na trutnov(at)fairtrade.cz *) nebo volejte na výše uvedené číslo.

*) Čtveřici znaků (at) nahraďte prosím jedním znakem @. Je to opatření proti nevyžádané poště.

V SOUČASNÉ DOBĚ JE TATO NAŠE AKTIVITA ZRUŠENA